Michał Rudaś

 

Ponad 20 lat doświadczenia w branży muzycznej i rozrywkowej

5 wydanych płyt, w tym 3 solowe

Ponad 40 wydanych autorskich piosenek oraz 7 teledysków

Udział w programach TV: The Voice of Poland, Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Szansa na Sukces, Jaka to melodia, Dil Hai Hindustani (Indie)

Wokalista o unikalnym stylu śpiewania, wplatający do swojej twórczości i wykonań elementy muzyki indyjskiej 

 

Michał Rudaś to wokalista o wszechstronnym doświadczeniu muzycznym, zarówno studyjnym jak i scenicznym. Jest absolwentem wydziału wokalnego, sekcji piosenki Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im.Fryderyka Chopina przy ul.Bednarskiej w Warszawie (2004). Pobierał również nauki klasycznego śpiewu indyjskiego podczas swoich licznych podróży do Indii u mistrza indyjskiej ragi Anupa Misry – wykładowcy Sanskrit University w Varanasi.

Artysta ma na koncie 2 solowe płyty: “Shuruvath” (2009) oraz „Changing” (2013) - obie głęboko inspirowane muzyką indyjską, kilka singli oraz nowo wydany (2016) mini album “Wieloryby i syreny”. WIĘCEJ INFO. Jest laureatem nagrody jury w koncercie Trendy Festiwalu Sopot Top Trendy 2009. Nominowany był też do Fryderyka i Superjedynki za swój debiutancki album. 

Współpracował z programami TV: „Jaka to melodia” (2004-2009) oraz w Orkiestrze Adama Sztaby, a potem w Orkiestrze Tomka Szymusia w „Tańcu z gwiazdami” (2005-2017). Aktualnie artysta nadal współpracuje koncertowo z wymienionymi orkiestrami. 

Michał jest również ćwierćfinalistą czwartej edycji programu The Voice of Poland (2014).
Brał udział w przedstawieniach muzycznych : Kwiaty we włosach (2002), Notre Dame l'historie (2009-2010), gdzie wcielał się w rolę Gringoire oraz Musicalove w Teatrze Rampa (2014-2015). Współpracuje również z prestiżowanym Teatrem Pieśni Kozła, brał udział gościnnie w dwóch przedstawieniach "Pieśni Leara" (2015), a aktualnie jest w obsadzie najnowszego spektaklu "Wyspa" (premiera 1.12.2016r.) oraz spektaklu "Return To the Voice". 

Jest wokalistą dubbingu w wielu filmach animowanych, m.in : “Tarzan 2”, “Mój brat Niedźwiedź 2”, “Księżniczka na ziarnku grochu”.
Współpracował dotychczas z wieloma uznanymi artystami i zespołami: Adamem Sztabą i jego orkiestrą, Tomkiem Szymusiem, Natalią Kukulską, Edytą Górniak, Krzysztofem Herdzinem, Sebastianem Karpiel Bułecką, Piotrem Cugowskim, Beatą Bednarz, Grzegorzem Piotrowskim, Olgą Szomańską, zespołem Masala Soundsystem, Marią Pomianowską, Kapelą ze Wsi Warszawa i innymi.
Michał Rudaś współtworzy projekt United States of Beta (album "Poles Jazz the World" 2013) oraz zespół Lelek - album "Brzask Bogów" 2016 - INFO

Jesienią 2016 roku brał udział w szóstej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", wcielając się w gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. 

Wiosną 2017 r. wokalista rozpoczął współpracę z duetem instrumentalnym Healing Incantation. 22.11.2017 muzycy wydali wspólny album pt. "Mystic India" będący twórczą interpretacją klasycznej muzyki indyjskiej z gościnnym udziałem Kayah i Henryka Miśkiewicza. 

Michał w 2018 roku wziął udział w Indiach w popularnym programie telewizyjnym "Dil hai hindustani 2", który jest wokalnym talent show. Wokalista jako jedyny obcokrajowiec dotarł do półfinału i ścisłej piątki. Jego występy były oceniane przez znamienitych i sławnych artystów indyjskich: Pritam, Sunidhi Chauhan i Badshah. 

Wokalista w lipcu 2021 roku, po kilkuletniej przerwie wydawniczej powraca z energetycznym singlem z teledyskiem pt. "Naprawdę jesteś".

W grudniu 2023 roku ukazał się singiel z poruszającym teledyskiem pt. "Ostatnie pożegnanie"  LINK , który zapowiada nową płytę i nowy rozdział w życiu artystycznym artysty. Premiera płyty planowana jest na wrzesień 2024r. 

Artysta cały czas intensywnie koncertuje - oprócz własnych solowych koncertów, wspiera też artystkę ShataQS i Orkiestrę Adama Sztaby.