Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www-michalrudas-2016/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 141
News

23 lutego premiera piosenki "Jestem tu" (sł. Michał Rudaś, muz. Szymon Białorucki, Michał Rudaś)

Posłuchaj na YouTube oraz na Spotify i innych platformach 

"Jestem tu" to ozdobiona lekkim beatem, ciepłą sekcją dętą i kojącym wokalem, pozytywna opowieść o meandrach miłości. 

Piosenka jest wynikiem współpracy multiinstrumentalisty i producenta Szymona Białoruckiego oraz wokalisty Michała Rudasia, którzy poznali się w zespole Krzysztofa Zalewskiego MTV Unplugged. 

Tekst: Michał Rudaś, muzyka: Szymon Białorucki, Michał Rudaś, produkcja, mix, mastering: Szymon Białorucki 

 

Trasa promująca nową płytę ShataQS pt. "Weda".

Link do zakupu biletów: BILETY

26.01 Wrocław, 27.01 Kraków, 28.01 Katowice, 29.01 Rzeszów, 3.02 Łódź, 4.02 Gdańsk, 5.02 Warszawa, 10.02 Zielona Góra, 11.02 Szczecin, 12.02 Poznań  

 

Serdecznie Was zapraszam na 3 koncerty z bliskimi memu sercu projektami muzycznymi. Szczegóły i informacje o biletach poniżej:

19.03, Lelek, Dom Kultury Świt, Warszawa, g.20 

szczegóły, bilety: INFO

20.03, Natya Raaga, klub Stodoła, Warszawa, Indyjskie święto kolorów Holi, g. 13:30

szczegóły: INFO
 
25.03, koncert "Kolory Świata" z towarzyszeniem pianisty Piotra Mani, Piaseczno, Dom Kultury CK, g.20. 
szczegóły, bilety: INFO

5 marca ruszyła trasa MTV Unplugged Krzysztofa Zalewskiego - 22 koncerty z największymi przebojami artysty w akustycznych aranżacjach w najpiękniejszych i najlepszych salach koncertowych w Polsce z powiększonym zespołem, do którego dołączył również Michał Rudaś, jako chórzysta i solista w improwizowanych, orientalnych partiach wokalnych w jednym z utworów. Trasa potrwa do końca kwietnia. 

Więcej informacji o koncertach i biletach tutaj: INFO

singiel "Ptaki" promujący trasę: PTAKI

Z wielką radością prezentuję Wam moje najnowsze nagranie wraz z teledyskiem, które zatytułowałem "Tylko Ty".

Niech ta jesienna piosenka o miłości i zakochaniu niesie Was wysoko, daje Wam dużo radości i przywołuje piękne, romantyczne wspomnienia :)

Zapraszam do dzielenia się tym teledyskiem ze znajomymi.

OBEJRZYJ TELEDYSK

Utwór ten jest napisaną przeze mnie polską wersją piosenki "Solamente Tú" - wielkiego hitu młodego, hiszpańskiego piosenkarza Pablo Alborán.
Z twórczością tego artysty spotkałem się dopiero rok temu, a gdy zacząłem sobie śpiewać w domu  "Solemente tu", która jest moją ulubioną piosenką Pablo, zauważyłem, jak wiele słów z tej hiszpańskojęzycznej piosenki brzmi podobnie po polsku. Wówczas pojawił się pomysł napisania polskiej wersji tekstu, który finalnie jest dość wiernym jego tłumaczeniem.
Mam nadzieję, że ta polska wersja również przypadnie Wam do gustu, choć zdaję sobie sprawę z tego, że ciężko konkurować z tak pięknym językiem, jakim jest hiszpański ;)
W tym moim śmiałym muzycznym pomyśle, wsparli mnie Mateusz Szemraj, który zagrał na gitarze klasycznej oraz Marcin Świderski, który skomponował i zagrał piękne solo na klarnecie. Realizacją nagrań, miksem i masteringiem zajął się również Marcin Świderski.
Całość dopełnił obrazem Jakub Kotynia, z którym miałem okazję po raz pierwszy współpracować i jestem pewien, że nie ostatni.  
Życzę Wam miłego odbioru! :)

POSŁUCHAJ NA YouTube

 

Piosenka “Kolory świata” to kolejny premierowy autorski utwór Michała Rudasia, który wokalista napisał i nagrał po kilkuletniej przerwie wydawniczej.

W swoim poprzednim singlu „Naprawdę jesteś”, wydanym latem b.r. artysta przypomniał się ze swoją pasją do muzyki etnicznej, a w szczególności brzmień bliskowschodnich, cygańskich i indyjskich, a w najnowszym utworze „Kolory świata” idzie już o krok dalej zabierając słuchaczy w wielobarwną, muzyczną podróż dookoła świata. Usłyszymy tu w warstwie kompozycyjnej oraz aranżacyjnej inspiracje afrykańskie, bliskowschodnie, słowiańskie oraz indyjskie, wplecione w nośną, wpadającą w ucho melodię.

 

Już w pierwszych słowach i dźwiękach „Kolorów świata” artysta entuzjastycznie zaprasza słuchaczy do radosnego celebrowania życiodajnej natury. Wokalista dodaje od siebie: „Mimo dzielących nas różnic, jak np. rasa, pochodzenie, status społeczny, preferencje czy przekonania w gruncie rzeczy jesteśmy jednością, bo wszyscy nosimy w sobie pragnienie życia i miłości oraz mamy wspólny skarb – Matkę Ziemię, która jest źródłem spełnienia wszelkich naszych pragnień.”

 

Do muzycznej współpracy nad utworem Michał Rudaś zaprosił znanych mu już z poprzednich projektów muzyków, którym podobnie jak i jemu, bliskie są kultury etniczne różnych krajów, w tym m.in Marcina Świderskiego (aranżacja, produkcja, mix, mastering, instrumenty klawiszowe, gitary elektryczne) z którym w 2013 roku stworzył swoją płytę “Changing” inspirowaną muzyką indyjską oraz poprzedni singiel „Naprawdę jesteś”. W nagraniach wzięli udział również: Mateusz Szemraj (oud, gitara akustyczna, gitara elektryczna), Piotr Malec (tabla), Anika Kamińska (djembe, dundun), Tomasz „Ragaboy” Osiecki (sitar), Patryk Stachura (gitara basowa), Błażej Gawliński (perkusja), Irena Kijewska (chórki).

 

Dopełnieniem muzyki jest abstrakcyjny obraz autorstwa Joartee pt. "Next planet". Strona artystki: LINK