Zobacz teledysk na YouTube

Posłuchaj na Spotify 

 

Utwór w warstwie tekstowej oraz muzycznej jest głęboko inspirowany kulturą romską, a szczególnie jej aspektem przywiązania do natury, muzyki i tańca oraz głęboko zakorzenionej potrzeby wolności, przy jednoczesnym braku przywiązania do zbytków i bogactwa.

Utwór powstał z tęsknoty za prostym, bliskim naturze życiem, dalekim od trosk i wydumanych potrzeb współczesnego świata.

Dzięki powyższej lekturze powstała pełna radości i celebracji życia piosenka, wypełniona również refleksją nad życiem typowego współczesnego człowieka, zagubionego gdzieś w pogoni za sukcesem i bogactwem, który traci kontakt z ożywczą naturą oraz nie odnajduje radości w prostej codzienności.

Do muzycznej współpracy nad utworem Michał zaprosił znanych mu już z poprzednich projektów muzyków, którym podobnie jak i jemu, bliskie są kultury etniczne różnych krajów: Marcina Świderskiego (aranżacja, produkcja, mix, instrumenty m.in. klarnet basowy, saksofon) z którym w 2013 roku stworzył swoją płytę “Changing” inspirowaną muzyką indyjską oraz Mateusza Szemraja (rebab) – mistrza instrumentów bliskowschodnich i Piotra Malca (tabla) – wirtuoza indyjskich instrumentów perkusyjnych..

Dopełnieniem muzyki jest animacja rysunkowa stworzona przez Magdalenę Pilecką - twórczynię autorskich filmów animowanych, teledysków (Bovska, Patrycja Kosiarkiewicz, Paweł Izdebski) i mini serialu "Dino or something".